Перші спортивні костюми з'явилися наприкінці 19 століття, а шили їх у більшості випадків із бавовни. Поступово до складу тканини почали додавати синтетику, що зробило її більш еластичною та довговічною. З цього часу виробники почали серйозно замислюватися над тим, який матеріал кращий для спортивного одягу. Суперечки не вщухають і сьогодні.

Яка тканина краща для спорту: основні вимоги

З якої тканини шиють спортивні штани

Базові характеристики так званих «спортивних» тканин — це легкість і комфорт. Вони не повинні створювати додаткове навантаження на тіло та якимось чином обмежувати рухи.

Перш ніж обрати тканину для пошиття одягу спортсменам, потрібно ретельно опрацювати й інші важливі моменти. Замовляючи трикотажну тканину гуртом, зверніть увагу на її:

  • повітропроникність — матеріал повинен вільно пропускати повітря, дозволяючи шкірі дихати;
  • терморегуляцію — здатність тканини забезпечувати теплообмін на належному рівні, захищаючи тіло як від перегріву, так і від переохолодження;
  • гіпоалергенність — одяг не повинен викликати алергічної реакції: висипу на шкірі, почервоніння, свербіння;
  • зносостійкість — усі види тканин для спортивного одягу витримують високі навантаження, регулярне використання та прання.

Важливо! Радимо заздалегідь розібратися в наступних питаннях: на яких тканинах з'являються ковтунці, а на яких ні; швидко сохне спортивний одяг після тренування чи не дуже; чи вимагає він особливих умов догляду; який матеріал не електризується і не мнеться.

Популярні види тканин для спортивного одягу у 2025 році

З чого шиють спортивні костюми

Команда інтернет-магазину AlexandrD чудово орієнтується в асортименті тканин, тому ми із задоволенням розповімо, з чого шиють спортивні костюми сучасні українські та зарубіжні виробники.

  1. Матеріал біфлекс. Його головна перевага — дивовижна еластичність. Він чудово тягнеться в різні боки, при цьому не рветься і не деформується. Відрізняється приємною текстурою, щільно прилягає до тіла, не линяє, легко чиститься від забруднень. Що можна пошити з біфлексу? Топи, лосини, легінси, гімнастичні купальники та багато іншого.
  2. Трикотажна сітка. Виробляється зі 100% поліестеру, але іноді до складу додається еластан. Завдяки сітчастій структурі такий трикотаж абсолютно не перешкоджає циркуляції повітря. Матеріал зносостійкий, на його поверхні не утворюються зачіпки. Якщо ви не знаєте, яка тканина краща для спорту, зупиніться саме на цьому варіанті. З неї шиють не лише спортивний одяг, а й підкладки для кофт та легких курток.
  3. Мікрофібра. Цей інноваційний матеріал складається з найтонших волокон поліаміду та поліестеру. Він особливо легкий і м'який, чудово вбирає вологу та зберігає тепло навіть у вологому вигляді. З нього часто виробляють одяг для інтенсивних тренувань.
  4. Футер тканина. Найчастіше складається з продуманої комбінації штучних та натуральних волокон. Її не потрібно прасувати після прання, але бажано не піддавати частому впливу прямих сонячних променів. Який футер кращий для спортивного костюма? Для легкого одягу — одно- та двонитковий, для теплих костюмів — тринитковий.

Якщо ви хочете дізнатися більше інформації, наприклад, про футер, ознайомтеся з іншою нашою статтею: «Що за тканина футер і чому без неї важко обійтися». Або ж зв'яжіться з менеджером магазину, і він детальніше розповість, з якої тканини шиють спортивні штани, кофти та інші предмети гардеробу для професійних спортсменів та аматорів.