«Життя занадто коротке, щоб не носити кашемір», — сказала свого часу легендарна Коко Шанель, підкреслюючи значимість цього матеріалу для кожного з нас. Тканина кашемір дуже м’яка і легка, вона в 7-8 разів тепліша за вовну і завжди виглядає шикарно. Жителі Китаю називають кашемір за властивості, які він має, «м’яким золотом». І недарма. 

З чого виготовляють кашемір і чому він такий популярний

В країнах Європи, що таке тканина кашемір, люди дізналися лише в 19 столітті. Хоча його історія бере початок на 7 століть раніше в князівстві Кашмір (Гімалаї). Саме у цих краях місцеві мешканці займалися вирощуванням кашемірових кіз з особливо м’яким пуховим підшерстям. Одна така коза за рік дає в середньому 200-500 г шерсті, та до етапу виробництва ниток доходить лише половина.

Отже, підшерстя кіз — це те, з чого виготовляють кашемір. Але до складу виробники нерідко додають іншу шерсть (від 20 до 40%), а також шовк, віскозу, акрил, поліестер. Синтетичні матеріали виконують мінімум два завдання: знижують вартість готової продукції і роблять речі більш міцними. 

Кашемір: основні властивості тканини

Основні властивості кашеміру

Кашеміровий одяг, як і матерія фліс, має низьку теплопровідність. Це дозволяє зберігати тепло тіла і створювати комфортні умови носіння. За рахунок унікальних характеристик кашемірові тканини здатні не лише зігрівати, а й лікувати суглоби та хребет.

Перед вами дійсно цікавий матеріал — кашемір, властивості тканини роблять його дуже затребуваним. Мова про такі переваги, як:

  • міцність і пружність волокон, здатність зберігати форму та структуру (не мнеться, важко порвати);

  • високі гігієнічні властивості, тобто матеріал «дихає», поглинає вологу й водяний пар з повітря;

  • гіпоалергенність — не викликає подразнення шкіри, не створює сприятливі умови для розмноження пилового кліща;

  • тривалий термін носіння і використання, збереження зовнішнього вигляду і початкових якостей;

  • мінімальний догляд за кашеміром (прання при температурі до 30 °С, без прасування, сушити краще у горизонтальному положенні).

Натуральна тканина відрізняється приглушеними відтінками кольорів, а яскравий кашемір у складі, скоріш за все, має синтетичні домішки й барвники. 

Де використовується кашемір

У матеріалу кашемір застосування є універсальним. З нього шиють зимовий, демісезонний і літній одяг, речі дитячого та дорослого гардеробу. Існують окремі різновиди: пальтові, костюмно-плательні, блузкові, трикотажні. В інтернет-магазині AlexandrD можуть придбати такі тканини оптом чи в роздріб як приватні майстри, так і великі швейні підприємства, розташовані по всій території України.