Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Батист

Фільтр
Колір
Візерунок
Склад
Стрейч
Щільність
Ширина рулону
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Цей матеріал був винайдений в Індії, приблизно в середині XVIII ст. Спочатку його виготовляли вручну, тому він потрапляв на європейський ринок дуже маленькими партіями, через що він цінувався серед аристократії як елітний матеріал. Так тривало доти, доки фландрійський ткач Батист Кембре не винайшов і впровадив промислову технологію його виготовлення. Ґрунтовно перероблений матеріал, що ткується машинним способом, був названий на честь свого розробника «батистом» або «кембриком».

Особливості

Гладким, ніжним і міцним кембрик виходить через щільне переплетення ультратонких ниток, які створюються методом пряжі з гребені з найдовших волокон. Завдяки якості нитки, тугості та тонкості переплетення досягається однакова товщина основи та качка.

Склад

Склад цього текстилю може бути різним, але найчастіше це бавовна або льон, іноді з домішками синтетичних волокон для підвищення міцності та спрощення догляду за речами.

Найдорожчим типом кембрика вважається полотно, виготовлене з ниток, скручених вручну.

Види

  • Вибілений батист

Є традиційною основою для весільного вбрання, а також деяких видів нижньої та постільної білизни;

  • Гладкофарбований

Колір такому полотну надається за допомогою стійких барвників. Він використовується для пошиття постільної білизни та кухонного текстилю;

  • Набивний

Декорований візерунками та вишивками. Застосовується для пошиття літнього одягу та спальних комплектів.

  • Мерсеризований

Такі полотна проходять обробку сильним лужним розчином, який змивається гарячою, а потім холодною водою. Це дозволяє значно збільшити зносостійкість матерії. Вироби з цієї тканини гіпоалергенні, відмінно вбирають і швидко віддають вологу, не накопичують статику, приємні на дотик і дуже розкішні.

Вгору