Кількість
|
Вартість
|
||
|
Цей текстиль був винайдений ткачами індійської провінції Бенгалія. Він потрапив на європейський ринок більше століття тому і практично миттєво набув популярності. Адже на той час він вважався одним із найдоступніших матеріалів, що імітують шовкове полотно.
З чого складається бенгалін тканина
Спочатку до складу цього текстилю входив натуральний шовк, але пізніше він був витіснений дешевшим бавовняним волокном, вовною та різноманітною синтетикою. На сьогоднішній день у складі матерії бенгалін можна зустріти такі поєднання сировини:
- бавовна, поліестер, еластан;
- бавовна та поліестер.
Така комбінація природних та штучних матеріалів дозволяє створювати висококласну стрейчеву тканину. Є бенгалін і без властивостей, що тягнуться: у його складі міститься до 100% бавовняних волокон.
Властивості матерії бенгалін
Цей текстильний виріб має такі особливості:
- добре вентилюється;
- міцний та стійкий до багаторазового прання;
- підсилює почуття легкої прохолоди у спеку, а в холодну пору – зігріває, за рахунок малої теплопровідності;
- добре тримає форму за дотриманням правильного режиму прання;
- тягнеться, не втрачаючи форми, якщо матерія стрейчева;
- одяг із нього добре облягає фігуру.
Як виробляється тканина бенгалін
Ця матерія створюється методом взаємно перпендикулярного перетину ниток з одинарним крученням. Така технологія дозволяє створювати візерунки у рубчик. Товщина та рельєф візерунка варіюється методом залучення в основі та качка різних за товщиною ниток.
Завдяки комбінації штучних і натуральних волокон ця тканина може бути дуже тонкою, або досить щільною для використання у верхньому одязі. Вона дуже міцна при будь-якій товщині.
Фарбується дана тканина в різні кольори, крім того, малюнок на неї може наноситися набивним методом.