Майже у кожного українця у гардеробі є хоча б одна флісова річ: кофта, светр, спортивні штани, куртка, шапка тощо. Це й не дивно, тому що такий одяг теплий, легкий, практичний, гіпоалергенний, невибагливий у догляді. Фліс тканина показала себе з найкращого боку, і її популярність з кожним днем лише зростає.

Коли і як з’явився фліс?

У 1979 році в світі тканин сталася дійсно революційна подія. Представники американських текстильних компаній Malden Mills та Patagonia розробили унікальне синтетичне трикотажне полотно — гарну альтернативу натуральній шерсті. З часом з’явились різні види флісу: мікрофліс, середньощільний, суперщільний.

З чого роблять фліс? З особливо тонких волокон поліестеру, що переплетені між собою за складною технологією. В результаті такого плетіння в матеріалі утворюються так звані «повітряні кишені», які й виконують теплозберігаючу функцію.

Особливості флісової тканини

Якщо вас цікавить питання, який найкращий фліс для холодної погоди, відповідаємо: той, що має найбільшу щільність (наприклад, 300-600 г/м.кв.). Чим вище цей показник, тим більша кількість повітря буде утримуватись в «повітряних кишенях» і тим теплішою є річ.

Головні особливості флісової тканини

Розповімо докладніше про фліс, це що таке і які властивості він має. Крім здатності зберігати тепло, тканини даної групи відрізняються гігроскопічністю. Флісові речі швидко вбирають надлишки вологи і поглинають водяну пару, після чого виводять їх назовні.

До того, як вибрати фліс, радимо ознайомитись і з іншими його характеристиками:

  • тканина не перешкоджає циркуляції повітря, тому тіло вільно «дихає» (повітропроникність);
  • за рахунок високої еластичності та мінімальної ваги гарантується комфортне носіння;
  • з флісу можна шити одяг не лише для дорослих, а й для дітей, бо він не викликає подразнення шкіри і є повністю безпечним.

Догляд за флісовою тканиною

В каталозі AlexandrD ви можете побачити, як виглядає фліс і в яких кольорах він виготовляється. До речі, на його поверхні нерідко зустрічаються різноманітні візерунки, популярним є камуфляжне забарвлення.

Правила догляду за одягом із флісової тканини

Скоріш за все, ви вже знаєте, як правильно прати фліс. Але на всяк випадок дозвольте нагадати кілька важливих рекомендацій:

  • оптимальна температура води для прання складає від 30 до 40 градусів;
  • прального порошку треба додавати обмежену кількість, щоб його частки не залишалися в тканині;
  • віджимати речі бажано на низьких обертах, від викручування вручну краще відмовитись;
  • прасування речам з такого матеріалу зазвичай не потрібне.

Якщо ви не знаєте, де купити фліс за вигідною ціною, чекаємо в інтернет-магазині AlexandrD. Якість і вартість вас приємно здивують!