За кілька тисяч кілометрів від України знаходиться відома усім протока Ла-Манш, де вдало розташувався гарний острів Джерсі. Чому ми про нього згадали? Бо саме на його території вперше з’явилася  тканина джерсі, котра сьогодні успішно використовується для пошиття різноманітного одягу: від дитячого вбрання до жіночих суконь і чоловічих футболок.

Що за тканина джерсі?

Ще один цікавий факт пов’язаний з легендарною засновницею модного дому Chanel. Одного разу, в 1916 році, Коко Шанель побачила, як виглядає тканина джерсі, і відразу закохалася в цей дійсно чудовий матеріал. Починаючи з цього моменту, вона дуже часто використовувала його під час створення своїх колекцій, які демонструвались по всьому світу. 

Що за тканина джерсі та з чого вона виготовляється

Спочатку основною сировиною була вовна кіз, які проживали лише на острові Джерсі. Місцеві майстри з пошиття одягу відразу зрозуміли, що джерсі тканина — це найкращий теплоізоляційний матеріал, тому почали використовувати його для створення натільної білизни, що зігріває.

Сучасний одяг з джерсі представлений не лише вовною, а й шовком, льоном, бавовною. До його складу, як і до іншого матеріалу трикотажу, нерідко додають незначний відсоток синтетичних та змішаних волокон.

Наприклад, еластан робить тканину більш еластичною. Віскоза надає текстурі блиску. Поліефірні нитки мінімізують рівень зминання одягу і підвищують міцність. У кожної добавки — своє призначення. 

Властивості та переваги трикотажу джерсі

Перед вами дійсно популярна тканина, яка добре тримає форму і не мнеться швидко. Вона невибаглива у використанні, її можна прати у пральній машинці. Трикотаж джерсі — це багато й інших переваг:

Переваги тканини джерсі

  • всі види таких тканин, незалежно від складу, невибагливі у використанні та догляді;
  • джерсі, як, наприклад, кулір тканина, відрізняється дивовижною якістю;
  • речі добре тягнуться, при цьому не рвуться і швидко відновлюють первинну форму;
  • тканина джерсі — це ще й екологічний матеріал, який не викликає алергії.

Матерія здатна «дихати», тобто вільно пропускає повітря, а також вона швидко вбирає вологу, тому ідеально підходить для пошиття літнього вбрання. Яка тканина не кошлатиться? Знову-таки джерсі.

Серед недоліків виділяють лише один — можлива часткова деформація при пранні у воді, температура якої значно вища за 40 °C. 

Де частіше всього використовується

Що таке тканина джерсі і в чому її плюси, ми вже з’ясували. Залишилось розглянути сфери застосування, а найрозповсюдженіші з них наступні:

  • чоловічий одяг — кофти, штани, реглани, светри;
  • жіночий одяг — спідниці, сукні, піджаки, брюки;
  • одяг для сну — нічні сорочки, піжами, футболки;
  • спортивний одяг — костюми, топи, світшоти, худі, толстовки.

Розглядаючи тканину джерсі, опис можна доповнити такими галузями, як пошиття дитячого вбрання і навіть створення колекцій спідньої білизни. Очевидно, що перед нами не лише максимально м’яка, а й універсальна тканина. Якщо ви шукаєте схожий варіант або кардинально інший, ознайомтесь зі статтею «Види тканин для одягу».


Зверніть увагу! Яка це тканина джерсі, можна зрозуміти на прикладі турецької продукції, яку поставляє на український ринок команда магазину AlexandrD. Вона виготовляється з якісної сировини, має оптимальні показники щільності та приємну на дотик поверхню. Одяг з неї є легким, м’яким, зносостійким — більшість речей підходять для щоденного носіння.