Легендарна французька модельєр Коко Шанель свого часу сказала: «Добре скроєна сукня йде будь-якій жінці. Крапка!». Але крім професійного крою, є ще один важливий пункт. Ви повинні знати, як вибрати матеріал для сукні, щоб він відповідав вимогам на всі 100%.


У цій статті розповімо, які бувають тканини для суконь, у чому їх особливості та переваги. Якщо ж ви хочете дізнатися більше про модні тенденції, ознайомтеся з іншою нашою статтею: «Тканинні тренди 2025 року».


Тканини для суконь: найпопулярніші види

Інтернет-магазин AlexandrD вже багато років працює на українському ринку тканин, і наші співробітники чудово орієнтуються в асортименті продукції сучасної текстильної промисловості. Існують десятки видів різних матеріалів для суконь, але найпоширенішими були і залишаються:

Популярні види тканин для плаття

  1. Бавовна. Носити натуральні речі — це взагалі модний тренд. Бавовна відрізняється дивовижною м'якістю, легкістю, здатністю «дихати», гіпоалергенністю. Вона ідеально підходить для пошиття літніх суконь.
  2. Льон. Тканина з льону допомагає уникнути перегріву в спеку та запобігає проблемі надмірної пітливості. Вона підходить алергікам, служить довго навіть при частому носінні. Якщо вам необхідний льон, який не мнеться, у його складі обов'язково повинна бути віскоза.
  3. Шовк. Головні переваги шовку полягають у тому, що він має високу міцність та унікальний блиск, дарує дуже приємні тактильні відчуття та ефектно підкреслює вигини тіла. З нього створюють колекції вечірних суконь, сарафанів, нічних сорочок.

Які тканини підходять для суконь для холодної пори року? Звичайно ж, з додаванням вовни. Такі речі характеризуються не лише елегантністю, а й здатністю зберігати тепло, забезпечуючи комфорт.

Як вибрати матеріал для сукні: кілька професійних порад

Іноді покупці, підбираючи тканини для суконь, види розглядають поверхнево, не звертаючи уваги на існуючі тонкощі та нюанси. Такий підхід неправильний. Зараз ми дамо кілька порад, які допоможуть уникнути помилок:

Які тканини підходять для суконь

  • якщо вам потрібна тканина для сукні, яка тримає форму, виберіть креп — він не розтягнеться навіть при інтенсивній експлуатації;
  • і навпаки, якщо потрібна тягнуча тканина, здатна швидко повертатися до початкової форми, зупиніться на такому варіанті, як джерсі;
  • якщо одна з основних вимог — можливість драпірування, варто розглянути матеріал атлас;
  • якщо плануєте шити повсякденний жіночий одяг і не знаєте, що краще — атлас чи габардин, придивіться до другого варіанту;
  • тим, хто не знає, з якої тканини пошити спідню спідницю, радимо відразу кілька матеріалів: тафта, мікрофібра, органза.

У виробництві легких літніх та вечірних суконь нерідко використовують шифон. Але тут важливо зрозуміти, шифон — це натуральна тканина чи синтетика? Спочатку до його складу входили лише бавовняні та шовкові волокна, але сьогодні додаються віскоза, поліестер, поліамід. Допустимо і поєднання тканин у сукні: шифон поєднується з атласом, оксамитом, органзою.

Стиль в одязі змінюється досить часто, а з ним — і кольори тканин для суконь. Наприклад, у 2025 році особливо популярна тканина для суконь смарагдового, коралового, м'ятного, рожевого, оливкового, бежевого та деяких інших відтінків. До речі, дуже гарно виглядають предмети жіночого гардеробу кольору «спокійний океан», тобто ніжного блакитного відтінку.

Сподіваємося, тепер у питанні, як підібрати тканину для сукні, у вас не залишилося «білих плям». Але, якщо все ж знадобиться консультація, завжди раді допомогти.