Перше пальто з’явилося в 17 столітті на території Іспанії, і виглядало воно як плащ з капюшоном. Потім такий верхній одяг почали залюбки носити в Голландії, Франції, інших країнах світу. Багато років минуло з того часу: існуючі тоді моделі зазнали кардинальних змін, виробники встигли використати різні види пальтових тканин і знайти «золоту середину».
Сьогодні цей предмет чоловічого і жіночого гардеробу є у багатьох людей, причому не лише в дорослих. Широким попитом користуються такі різновиди пальт, як прямі, приталені, укорочені, пальта-піджаки, оверсайз, з англійським коміром та інші. За кольором тканини для пальто бувають:
- класичними (бежевими, сірими, коричневими, чорними, білими);
- яскравими (червоними, цегляними, зеленими, блакитними, апельсиновими).
Яка тканина потрібна для пошиття пальто?
Перш за все, матеріал повинен мати високий рівень теплоізоляції, тобто зберігати тепло. Особливо це стосується осінніх та зимових моделей. Друга важлива вимога — зносостійкість. Якщо при пошитті використані тканини для одягу якісні, таке пальто можна носити щоденно, при будь-якій погоді. Третя характеристика — еластичність. Тканина для верхнього одягу повинна зберігати форму: не м’ятися, не покриватися складками та заломами.
А тепер давайте пробіжимося за конкретними різновидами матеріалів і з’ясуємо, яка тканина потрібна для пошиття пальто:
- кашемір — особливо м’який та ніжний, добре зберігає тепло, не викликає подразнення шкіри, «дихає»;
- креп — вовна з додаванням капрону або віскози, відрізняється еластичністю, здатністю розтягуватися і не заламуватись;
- драп — характеризується підвищеною щільністю, тому врахуйте, що готовий виріб буде мати значну вагу;
- тканина букле — текстильний матеріал з цікавою фактурною поверхнею, схожою на баранчика.
У кожної тканини свої особливості та переваги, тому покупець має сам вирішити, яке пальто краще: кашемір чи шерсть, креп чи букле. Якщо важко визначитись, можна придбати відразу кілька різних моделей.
Скільки потрібно тканини для пошиття пальто?
Які є пальтові тканини, ви вже знаєте. Далі варто зупинитися на питанні розрахунку матеріалу для пошиття пальто. Витрати залежать від таких чинників, як зріст людини, фасон, ширина полотна, напрям ворсу і малюнку. Щоб дізнатися, скільки потрібно тканини для пошиття пальто, потрібно провести певні математичні розрахунки:
- зробивши розкладку макета майбутньої речі в масштабі (наприклад, 1:5);
- виклавши готові викрійки на столі або іншій робочій поверхні.
Якщо пальто буде мати певну кількість збірок та витончених складок, під час розрахунку врахуйте і цей момент. До речі, спеціалісти з пошиття пальт радять дотримуватися одного важливого правила: яка тканина краще драпірується, ту й обирайте!