Фліс — один із найтепліших матеріалів у світі, що став чудовою альтернативою традиційної вовни. Він повністю повторює її структуру і продовжує зігрівати наше тіло навіть у намоклому стані. Якщо ви хоч раз одягнете річ із такого матеріалу, питання гріє чи фліс зникне саме собою. Це перший цікавий факт, яким можна схарактеризувати тканину фліс. Далі — більше.
Рекордсмен зі швидкого висихання
Ворс флісової тканини являє собою дрібні "кишені», що утримують повітря. При цьому волокна є гідрофобними, вони вбирають щонайбільше 1% вологи від своєї ваги. Відповідно, для повного висихання після прання чи активних занять спортом флісу потрібно мінімум часу. Натуральні вовняні матеріали не можуть похвалитися таким результатом.
Відмінна теплоізоляція при мінімальній вазі
Дуже легкий фліс теплий чи ні? Ця характеристика флісу зберігається за будь-якої ваги. Досягається унікальний ефект за рахунок використання порожнистих поліестерових волокон, а також нерідко створюються тканини методом складної пухкої в'язки із застосуванням подовженого ворсу. До речі, аналогічний ворс часто використовують при створенні такої тканини, як тринитка футер.
Надійний захист від вітру
Фліс дихає чи ні? Звичайно, дихає, але при цьому добре протистоїть впливу вітру. Найкраще з таким завданням справляється тканина високої густини. У флісу недоліки у плані вітрозахисних властивостей можуть виникати лише в тому випадку, коли виробником використовується матеріал із пухкою структурою. Інші матеріали практично не продуваються.
Довговічність, довговічність і ще раз довговічність
Багато різновидів флісу можуть бути вірою і правдою 10 або навіть 15 років, при цьому практично не втрачаючи початкових властивостей і зберігаючи зовнішній вигляд. Така тканина трикотажна не злежується, не скочується, не рветься навіть за дуже інтенсивної експлуатації: від туристичних походів до занять професійним спортом.
Широка різноманітність у плані щільності тканини
Про те, яка буває щільність флісу, активно заговорили лише 1991 року, коли фахівці американської компанії Polartec LLC запровадили свою класифікацію з конкретними цифровими індексами. З цього часу існують 4 категорії флісової тканини: менше ніж 100 г/м2, 100-200 г/м2, 200-300 г/м2, понад 300 г/м2. І чим вища щільність, тим тепліша річ.
Популярні категорії флісового одягу
Багато у нас запитують, фліс — натуральна тканина чи ні? Відповідаємо: перед вами синтетика, виготовлена з поліестеру та інших штучних матеріалів. І цей факт суттєво розширює сферу застосування тканини:
- легкий фліс актуальний у тих умовах, коли не потрібна надмірна теплоізоляція, з нього часто шиють спортивний одяг для велоспорту, скелелазіння, бігових лиж;
- з матеріалу середньої ваги виробляють куртки та інший одяг для повсякденного носіння, різних видів активності, включаючи туризм, альпінізм тощо;
- важкий фліс ідеальний для морозів, малорухливої роботи та відпочинку за низької температури повітря — зимової риболовлі, кемпінгу, полювання і не тільки;
- комбінований матеріал складається з кількох різновидів флісової тканини з різною структурою та ступенем щільності, можна комбінувати з вовною та іншими матеріалами.
Якщо ви не знаєте, як вибрати якісний фліс, можливо, ви знайдете відповіді на свої запитання в іншій нашій статті: «Що таке флісова тканина?».
Або проконсультуйтеся з менеджером інтернет-магазину AlexandrD. Він у подробицях розповість, чи пропускає фліс повітря, яка щільність краще, чи тягнеться фліс, як правильно доглядати цей матеріал.