Тканина футер — це популярна тканина, виготовлена з бавовни за особливою технологією переплетення двох комплектів ниток: один утворює надійну гладку основу, інший робить полотно м’яким та пухнастим. Часто до складу додається розпушений поліестер, який не змінює текстуру і надає готовому виробу еластичності. 

Які різновиди футера є

Які різновиди футера є на українському ринку

Якщо ви вже знаєте, що таке футер, і вас цікавить конкретний варіант тканини, в каталозі інтернет-магазину AlexandrD обов’язково знайдете те, що потрібно. Високий попит сьогодні мають:

  • однонитковий футер з майже непомітним начосом;
  • двунитка з більш вираженим ворсом і підвищеною щільністю;
  • тринитка з помітно більшими петлями та максимально можливою щільністю.

Існують види футера не лише монотонного кольору (наприклад, жовтого, зеленого, блакитного та ін.), а й різнокольорові з додаванням до полотна ниток відразу декількох відтінків. 

Важливі переваги використання матеріалу futter

У футера характеристики одні з найкращих серед схожих тканин, тому він і має підвищений попит. Якщо більш ґрунтовно розглянути це питання, то у футера переваги наступні:

  • гігроскопічність — швидке і якісне поглинання вологи тканиною;
  • гіпоалергенність — відсутність будь-якого подразнення шкіри навіть у алергіків;
  • оптимальний показник зносостійкості: двунитка та інші різновиди гарно тримають колір, не рвуться, не деформуються;
  • здатність вільно пропускати повітря і давати тілу «дихати» (навіть особливо щільний футер тринитка не перешкоджає циркуляції повітря);
  • екологічна безпека досягається шляхом виготовлення одягу та інших речей з натуральної бавовни і мінімального додавання синтетики.

Переваги використання матеріалу futter

Матеріал двунитка — це ще й дуже простий і порівняно недорогий спосіб отримати якісне стильне вбрання, за яким легко доглядати. Якщо дотримуватись рекомендацій виробника, на поверхні не з’являться катишки, одяг тривалий час буде зберігати початкову форму й зовнішній вигляд.

Не маєте уявлення, як доглядати правильно за цим матеріалом? Пам’ятайте, що будь-яка тканина футер з начосом не любить занадто високих температур під час прання та прасування, боїться тривалої дії прямого сонячного проміння, швидко мнеться. Але, запевняємо, ці недоліки не є критичними. 

Де без футера точно не обійтись?

Дізнатися, що за тканина футер і в чому її переваги, можна, переглянувши всі напрямки використання цього дійсно універсального матеріалу. Основна сфера застосування — це пошиття:

  • повзунків, пелюшок, сорочечок, конвертів та інших речей для немовлят і дітей наймолодшого віку;
  • одягу на кожен день для дітей і дорослих, починаючи з кофт та светрів і закінчуючи брюками й сукнями;
  • спортивних костюмів для професійних спортсменів і початківців — від футболок до теплих курток;
  • одягу для щоденного домашнього використання: піжам, халатів тощо.

Досить думати, яка тканина на спортивні штани та інший аналогічний одяг є найкращою. Обираючи футер, ви точно не пошкодуєте. Хоча є ще один дуже непоганий варіант — і це фліс. Про цього ми розповідали раніше в іншій статті нашого блогу «Що таке флісова тканина?». Можете ознайомитись з її змістом просто зараз.


Цікавитесь більш детально питанням, яка це тканина двунитка або тринитка? Зв’яжіться будь-яким зручним способом з менеджером інтернет-магазину AlexandrD — він обов’язково проконсультує.